NAZİM İDEAL:Ermənizm səni əsla boş buraxmaz ...
ÇÜN Kİ, ƏSL DÜŞMƏNDİR !
Bəli Dəyərli Ərdoğanın,Böyük Türkiyənin açıq Qardaşlığı, imkansız və Qürurlu İgidlərimizin sayəsində Xalqımızın üzərindəki 30 yıllıq namus ləkəsi silindi.Amma....!?
44 günlük müharibədə Xalqımıza misilsiz sevinc bəxş edən Şəhidlərimizin heç 40 günü tamam olmamış onlara urvatsız qəbristanlıq faciəsi yaşadıldı.
Qazilərimizə qarşı ermənizm soyqırımı hələ də davam etməkdədir.
İşğaldan azad edilmiş Topraklara ziyarət etməyə daha çox izi və üzü olan BİZLƏRƏ minanın mini ətəyilə yüklənənlər, partiyasından və paçasından keçmiş nə qədər tumanı düşüklər vardırsa hamısını stiqmalayıb o məkanlara daşıdılar.
Toprak utandı.Təkrar işğalda olduğunu hiss etdi.
Xarı bülbül büzüşdü.Şəhidlərin ruhu təkrar narahat oldu.
Axı o toprakları nə fahişələrin,nə fərarilərin,nədə ki,satqınlar hesabına geriyə qaytarılmadı və müharibə dönəmində onlar ya mövcud deyildilər,yada ki, təyinatı üzrə istismar edilirdilər.
O topraklar məhz  Mərd-Ləyaqətli, Xalq-Dövlət birliyinin eyforiyası sayəsində azad edildi.
Azad edilmiş Topraklara ilk qədəmlərini 30 yıl həsrətini çəkənlər basmalı idi...
İşğaldan azad edilmiş Topraklarımızda  30 yıldan sonra Novruz tonqalını o topraklarda Şəhid olmuş igidlərimizin ÖVLADLARI  yandırmalı idi.
Biz nə gördük?,nə görürük?
Bakını-Sumqayıtı zəbt etmiş tövlə təfəkkürlü  feodallar  Şuşaya gizli səfər edib Dubay şeyxlərinin  zövqünə uyğun istirahət məkanları düzənləmək istədilər və Bildiyim qədər bu istiqamətdə təxirəsalınmaz işlər gedir.