Nazim Quliyein girovluqdan azad edilməsi cinayətkar birliklərin dərdinə-probleminə çevrilib.....
Birlik siyasi-ideologiyanın məqsəd- məramından arzu olunan kriteriyaya adaptasiya olunan şəxsləri rejimin düşməni hesab edir. Rejim istər böyük (azadlıq...) istər kiçik (həbsxana...) zonlarda hamı narkoman, SPİD, vərəm, başıaşağı- üzüyola ruhlarını və könüllərini satmış plastilinlərə çevrilsinlər ki, müqəddəs məhfumlara - Torpaq ,Vətən, Xalq barəsində düşünə bilməsinlər ...
Zatən bunlar bütün zombilərə məlumdur...
Məhz, bu cür qürursuz miraz düsüncələrin nəticəsidir ki, Paşinyan hüquqi əsası olmayan sənədlərin olduğunu iddia edir.
Açıq etiraf etməliyik ki, Nazim Quliyevin azad olması insan, Qanun alverinə və onların tirollarına sərf etməsədə biz şəhid ailələrinə xalqımızın ləyaqətli zümrəsinə çox-çox lazımdır !
Nazim Quliyevə qarşı sərgilənən böyük qələtin dalğası eyni zamanda Ədliyyə naziri Hüquq Şurasının sədri cənab Fikrət Məmmədova, Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin rəisi cənab Ceyhun Həsənova, Penitensiar Xidmətin rəis müavini cənab Orxan Qasımova qarşı sərgilənən hörmətsizlikdir. Çünki adlar çəkilən Generallar Nazim Quliyevin girovluqdan azad olunmasını de-fakto rəsmi ratifikasiya ediblər.
Görünür prezident İlham Əliyev hakimiyyəti içərisində.... özünü hakimiyyət hesab edən cinayətkarlar şəbəkəsi nə qədər təmizlənsə də çıxdaş olacaq iribuynuzlu prototiplər hələdə var.
Əlbətdə yalanlar içində xoşbəxt olmaqdansa, həqiqət ucbatından uğrsuzluğa düçar olmaq insan üçün şərəfdir.
Millətin şərəf ləyaqəti insan, qanun alverçıləri şərəfli olun deməyə gücsüzəm . Şərəfləri ləyaqətləri azda olsa dövlətimizin xalqımızın şərəfi uğrunda Qazi olmuş Nazim Quliyevin azadlğa çıxmasında bu qədər isterikaya düşüb Femidanı, Zevin qarışıq həzm- rentabeldən keçirməzdilər.